ثبت برند تجاری در ایران

ثبت برند تجاری در ایران

ثبت برند تجاری در ایران

در این مقاله قصد داریم که ثبت برند تجاری در ایران و مزایای برند تجاری را برای شما به طور کامل شرح دهیم همچنین از راهنمای ثبت برند و مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

برند یا علامت تجاری چیست؟

برند علامت تجاری است که برای شناخت بهتر محصولات و خدمات به مشتریان از آن استفاده می شود و محصولات یا خدمات یک شخص یا شرکت را از سایر رقبا متمایز می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند یا علامت تجاری در ایران و یا ثبت برند در خارج از ایران میتوانید به مطالب پیشین ما به لینک مراجعه فرمایید.

همچنین می توانید با استفاده از لینک استعلام برند نام مورد نظر خود را قبل از اقدام استعلام بگیرید.

اهمیت ثبت برند تجاری

همه ما در طول شبانه روز با برند ها و علائم تجاری زیادی سر و کار داریم مثل مواد غذایی داخل فروشگاه ها ، تلفن همراه که امروزه در دست همه مردم وجود دارد و غیره ، فرض کنید که شما قصد خرید یک تلفن همراه را دارید اولین برند هایی که به ذهن شما می رسد برند هایی همچون اپل و سامسونگ می باشد.

همچنین شما حداقل یک بار هم شاید برای خرید منزل از همسر و یا مادر خود شنیده باشید که این برند از مواد شوینده یا خوراکی را تهیه نمایید زیرا کیفیت بهتری دارد. شاید بتوان گفت که ثبت برند تجاری یکی از عوامل ضروری کسب و کار و تجارت است.

برند تجاری در ایران رابطه مستقیم با افزایش فروش و جذب مشتریان دائم را دارد همچنین جلوی سوء استفاده افراد سود جو از نام شما را میگیرد در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

راهنمای ثبت برند تجاری در ایران

هرکدام از اشخاص حقیقی و حقوقی که خدمات یا محصولات خود را دارند می توانند نسبت به ثبت برند در ایران اقدام کنند، علاقه مندان میتوانند با مراجعه به صفحه ثبت برند و علامت تجاری به صورت کامل و جامع از مطالب و طبقات در خصوص راهنمای ثبت برند تجاری بهره مند شوند.

ثبت برند تجاری در ایران

ثبت برند تجاری در ایران

ثبت برند حقوقی

شرکتی را تصور کنید که مراحل ثبت شرکت خود را در اداره ثبت شرکت ها انجام داده است  و به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه می دهد. اگر برندی به نام این شرکت ثبت نشده باشد می تواند پس از ثبت شرکت اقدامات مربوط به ثبت برند را انجام دهد و یا پس از فعالیت زمانی که به این باور رسید که می تواند با سایر شرکت ها وارد رقابت در بازار شود آنگاه نسبت به ثبت برند خود اقدام کند.

ثبت برند حقیقی

اشخاص حقیقی که دارای فعالیت تولید محصول یا خدمات دهی هستند می توانند برند و علامت تجاری خود را ثبت نمایند و از کسب و کار و محصولات خود در مقابل افراد سود جو حفظ کنند

ضمنا برای ثبت برند اشخاص حقیقی نیاز به ثبت شرکت اشخاص حقیقی نیست و تنها با داشتن جواز کسب یا کارت عضویت یا کارت بازرگانی می توانند از طریق شرکت الماس داران پارسه اقدام به ثبت برند خود نمایند.

با توجه به این که احتمال سوء استفاده از برند شما و فروش محصولات یا خدمات به مراتب بی کیفیت تر توسط افراد سود جو و  آسیب به کسب و کار و یا شرکت شما وجود دارد که باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان شما می شود.

برای جلوگیری از این خطرات شخص یا شرکت برند خود را باید به ثبت برساند، ثبت برند دارای مزایای زیادی می باشد که از مهمترین آن میتوان به جلوگیری از کپی برداری از برند شما و پیگیری قانونی آن اشاره کرد. لذا قبل از ارائه محصول به بازار عرضه ابتدا برند خود را به ثبت برسانید.

مزایای ثبت برند یا نام تجاری

ثبت برند علامت تجاری در ایران دارای مزایای زیادی می باشند که در ادامه به آنها بیشتر می پردازیم

قانونی شدن

اولین و مهمترین مزایای ثبت برند را میتوان قانونی شدن نام تجاری خود و جلوگبری از سودجویی افراد متخلف دانست به این صورت که اگر شخصی از برند شما سوء استفاده کرد و محصولات یا خدمات خود را با نام تجاری شما وارد بازار کرد شما می توانید پیگیری قانونی نمایید و از آن فرد یا افراد شکایت کنید و نام تجاری خود را حفظ کنید.

متمایز شدن

ثبت برند علاوه بر اینکه شما را از سایر محصولات مشابه متمایز می سازد باعث می شود تا مشتریان شما به راحتی در بازار عرضه محصولات شما را پیدا کنند، این امر تاثیر مستقیم بر پیدایش مشتریان ثابت برای محصولات شما را دارد.

نمایندگی

زمانی که شما برند ثبت میکنید توانایی دادن حق امتیاز به اشخاص و یا شرکت های دیگر را دارید بنابر این شما میتوانید امتیاز برند خود را به اشخاص و یا شرکت های دیگری دهید و این افراد با نام تجاری شما کار کنند که باعث می شود برای شما تبلیغات و منبع درآمد بدونه هزینه فرآهم گردد.

اخذ وام و سرمایه

یک برند تجاری ثبت شده می تواند اعتباری در مقابل بانک ها، دولت و سرمایه گذاران داشته باشد. اخذ وام یا پیدا کردن سرمایه گذار وقتی می تواند برای شما موثر واقع شود که برند خود را به ثبت کرده باشید. ثبت برند یا نام تجاری باعث می شود که قانون شما را به رسمیت بشناسد و همین امر باعث می شود به بانک ها و سرمایه گذاران این اطمینان را بدهد که تجارت شما می تواند شناخته شده و قابل اعتماد شده باشد.

ایجاد دارائی

اگر برند تجاری ثبت شده شما بتواند در بازار ارزش و شهرت پیدا کند، تنها برند شما به تنهایی می تواند یک دارائی ارزشمند به شمار رود. به این منظور که در آینده می توانید برند خود را به فروش برسانید و یا افرادی به نشانه اعتبار از نام آن در تجارت خود استفاده کنند تا برند خودشان شناخته تر شود و درآمدی مناسب برای شما ایجاد کند.

ما به شما کمک می کنیم برند انحصاری خود را کمترین زمان و هزینه به صورت غیر حضوری و حضوری ثبت کنید.

شرکت الماس داران پارسه خاورمیانه آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره در زمینه خدمات ثبتی به شرکت ها و ارگانهای دولتی و خصوصی و اشخاص میباشد .در این راستا متقاضیان گرامی میتوانند از طریق لینک زیر درخصوص قراردادهای پرسنلی و سایر خدمات اینترنتی این شرکت اقدام کنند و یا با استفاده از فرم زیر درخواست مشاوره دهید و در راستای بهبود ساختار شرکت خود استفاده نمایند.

 

به شما پیشنهاد می شود مطلب ثبت برند مادرید را نیز بخوانید