ثبت برند پوشاک در ایران

ثبت برند پوشاک در ایران

ثبت برند پوشاک در ایران

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با ثبت برند لباس و پوشاک در تهران، ثبت برند پوشاک در ایران و جهان همچنین مراحل ثبت برند پوشاک در ایران و زمان تقریبی ثبت برند است. بدون شک یکی از پررونق ترین صنایعی که در حال حاضر در کشور مشغول به فعالیت هستند صنایع پوشاک است. به همین دلیل امروزه در سطح کشور، شرکت ها و تولیدی ها و کارخانه های زیادی راه اندازی شدند و از آنجایی که رقابت در این زمینه بسیار زیاد است بر هر شرکت و کارخانه ای لازم است تا نسبت به ثبت برند لباس خود اقدام نماید. تولیدی ها با این کار می توانند محصولاتشان را با نام اختصاصی خود به بازار عرضه کنند.

حال اگر شما هم در این زمینه مشغول هستید و می خواهید با شرایط و هزینه ثبت برند پوشاک در ایران آشنا شوید و بدانید که برای ثبت برند لباس و پوشاک در تهران چه مدارکی لازم است و زمان تقریبی ثبت برند پوشاک چقدر است می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ثبت برند پوشاک

ثبت برند پوشاک

 

ضرورت ثبت برند پوشاک در ایران

همان طور که اشاره نمودیم امروزه با افزایش تولیدی ها و کارخانه های تولید لباس و پوشاک، رقابت شدیدی در این حوزه ایجاد شده است که صاحبان این مشاغل باید از ترفند و راه حلی استفاده کنند که در این رقابت پیروز شوند. یکی از بهترین راه ها برای رقابت در این عرصه، ثبت برند پوشاک در ایران و جهان است. بنابراین اگر در این عرصه فعالیت دارید حتما اقدام به ثبت برند لباس و تولیدی خود کنید.

ثبت برند لباس مزایای زیادی دارد. هم سبب می شود تبلیغات شما موثرتر شود و هم از سو استفاده کردن دیگران از نام تجاری خود جلوگیری می کنید. چه شما یک تولیدکننده ی بزرگ پوشاک باشید و چه دیزاینر لباسی که پوشاک طراحی شده ی خودتان را به تعداد محدود به فروش می رسانید ثبت برند پوشاک، برایتان الزامی است. البته برای ثبت برند لباس و پوشاک در تهران و ایران، شرایط و مدارکی لازم است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

ثبت برند پوشاک در ایران برای اشخاص حقیقی

 • ارائه ی مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه ی کپی جواز فعالیت که این جواز شامل جواز تاسیس، جواز کسب یا کارت بازرگانی، پروانه ی ساخت و پروانه ی بهره داری می باشد.
 • اگر قصد دارید برندتان را لاتین ثبت کنید باید کارت بازرگانی داشته باشید و آن را ارائه دهید.

ثبت برند پوشاک در ایران برای اشخاص حقوقی

 • ارائه ی کپی مدارک هویتی چون کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کپی آگهی آخرین تغییراتی که در وضعیت شرکت صورت گرفته است
 • ارائه اصل و کپی کارت بازرگانی جهت ثبت برند لاتین
 • ارائه کپی جواز فعالیت اعم از جوازهای تاسیس و بهره برداری و …
ثبت برند و لوگو در ایران

ثبت برند و لوگو در ایران

مراحل ثبت برند پوشاک در ایران

شما می توانید به دو روش از مراحل ثبت برند پوشاک در ایران ، اقدام به ثبت برند لباس و پوشاک در تهران و ایران نمایید. روش اول این است که این کار را به شرکت هایی بسپارید که همین زمینه فعالیت دارند و مراحل ثبت برندتان را خودشان انجام می دهند که این مرحله نیاز به دقت و اعتماد دارد و شما باید یک شرکت معتبر و مطمئن مثل الماس داران پارسه را پیدا کنید و صفر تا صد ثبت برند و علامت تجاری خود را به کارشناسان ما بسپارید.

روش دوم از مراحل ثبت برند پوشاک در ایران هم به این صورت است که شما باید به وب سایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه مراجعه کنید و طبق مراحل زیر، عمل کنید:

 • تکمیل کردن مشخصات و اطلاعات برند لباس
 • آپلود مدارک مورد نیاز
 • تایید شدن مدارک بارگذاری شده
 • پرداخت کردن هزینه ثبت برند
 • دریافت شماره اظهارنامه و رمز که این دو گزینه از طریق تلفن به متقاضی ارسال می شود.
 • در صورت عدم وجود مشکل، نسخه ی نهایی ارسال می شود و متقاضی باید آن را امضا کند.
 • در نهایت، متقاضی باید یک نسخه برابر اصل این مدرک را به اداره ارسال کند.
ثبت برند لباس در ایران

ثبت برند لباس در ایران

متقاضیان ثبت برند میتوانند با مراجعه به این صفحه درخواست استعلام برند مورد نظر خود را برای ما ارسال کنند

 

زمان تقریبی ثبت برند چه قدر است؟

بدون شک یکی از مهم ترین سوالات متقاضیانی که قصد ثبت برند لباس خود را دارند این است که بدانند زمان تقریبی ثبت برند در ایران چقدر است؟ در این راستا باید متذکر شویم که اگر تمایل دارید این پروسه هر چه زودتر انجام شود و با مشکل مواجه نشوید بهتر است که در ابتدای کار، از نام برند انتخابی خود استعلام بگیرید. این کار به شما کمک می کند که مطمئن شوید قبلا برندی با این نام ثبت نشده است. لذا استعلام نام برند سبب می شود مدت زمان این پروسه کمتر شود.

چرا که اگر نام برند انتخابی، تکراری باشد اداره مالکیت معنوی آن را قبول نمی کند و عودت می دهد. به طور کلی زمان تقریبی ثبت برند از زمانی که اظهارنامه به اداره ارسال می شود تا زمانی که آگهی نوبت اول را دریافت کنید 30 تا 40 روز کاری است. بعد از این، مدت زمانی که طول می کشد تا گواهینامه ثبت برند نهایی را دریافت کنید حدود دو ماه و نیم است. لذا می توان گفت زمان تقریبی ثبت برند لباس و پوشاک در ایران، حدود 4 ماه است.

مطلب این دسته را نیز بخوانید    مقالات خدمات ثبت برند