الماس داران پارسه خاورمیانه

۰۲۱-۹۱۳۰۵۱۶۱

مشاوره رایگان

شرکت های دانش بنیان،موسسه های شخصی یا تعاونی محسوب می شوند که جهت پیشرفت علم و افزایش دارایی،افزایش و گسترش منابع اقتصادی براساس اطلاعات و دستیابی به خط مشی های دانش و اقتصاد در حوزه ی پیشرفت اختراعات و خلاقیت و در آخر تجاری نمودن دست یافته ها و گسترش(طراحی و ساخت محصولات و ارائه خدمات )در زمینه ی تکنولوژی های نوین و با ارزش افزوده بسیار (به خصوص در ساخت برنامه های مرتبط) ایجاد می شوند.

شركت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است كه به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید كالاها و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان و بر اساس معیارهای مورد نظر، به تأیید كارگروه می‌رسد.

ویژگی

این نوع شرکت ها معمولا محصولی نمی سازند و اغلب دارای زمین یا ابزار آلات ویژه ای نیستند.موضوع اختراعات وتملک معنوی کالا همیشه از بحث های مهم شرکت است و حفظ امتیاز و ارزش معنوی این اطلاعات یکی از پر اهمیت ترین موضوعات حقوقی در این شرکت هاست.

انواع
شرکت دانش بنیان
 • شرکت های عضو هیئت علمی
 • شرکت های دولتی

شرکت هایی که صرفا افرادی که عضو هیئت علمی می باشند درآن سهیم هستند.

اگر میزان سهام دانشگاه یا واحد تحقیقاتی کمتر از 50 درصد باشد شرکت دانش بنیان خصوصی به شمار می آید که باید طبق مقرارت تجارت و بازرگانی باشد و دراداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

پشتیبانی دولت از شرکت دانش بنیان

این شرکت ها از لحاظ بخشودگی از پرداخت مالیات -عوارض درآمد گمرک و سود تجاری و عوارض مالیاتی برای 15سال و نیز ارائه وام هایی با بهره ی کم یا بدون بهره مورد حمایت دولت قراردارند.

معیارهای شناخت
|

دست کم دوسوم از اعضای هیئت مدیره شرکت باید حداقل دوشرط زیر را داشته باشند.

1-باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند.

2-در زمینه فعالیت شرکت حداقل سه سال سابقه کاری یا علمی یا مدیریتی داشته باشند.

3-حداقل یک اختراع کشوری یا جهانی مرتبط با زمینه فعالیت شرکت ثبت کرده باشند.

4-دست کم نصف درآمد شرکت درسال مالی قبل شرکت برگرفته از فروش تکنولوژی، محصول و یا خدمات دانش بنیان باشد.

5-حداقل6ماه برای 3نفر از پرسنل شرکت خودبیمه رد کرده باشد.

 

لازم به ذکر است معیارهای عمومی شرکت های دانش بنیان برای شرکت های تازه کار سخت نگرفته است.

1-شرکت باید تولید کننده محصول یا محصولات دانش بنیانی باشد که طی دوسال گذشته آن ها را به صورت کالای جدید یا ارتقا یافته به بازار عرضه کرده و از طریق دانش فنی این کالا ها را بومی سازی نموده باشد.

2-تعداد نیروی انسانی که به صورت تمام وقت در سطح کارشناسی و بالاتر و دربخش های مرتبط با تولید کالاهای دانش بنیان مشغول بوده به نسبت کل کارمندان تمام وقت حداقل 30درصد باشد.

3-عملکرد تحقیق و توسعه فعال شرکت حداقل معادل 7درصد فروش سالیانه شرکت باشد.

معیارهای کالا ها وخدمات دانش بنیان مورد تایید:

1-سطح فناوری:

کالا و خدماتی که تولید می گردد در محدوده فناوری های بالا یا متوسط به بالا باشد.

2-مرحله تولید:

کالا باید در مرحله تولید قرار داشته  یا حداقل نمونه آزمایشگاهی آن قابلیت بررسی فنی داشته باشد.

مدارک های لازم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

حوزه های فعالیت موسسات دانش بنیان

————————————

۱-ارائه پژوهشات کارآمد
۲-ساخت کالا با تکنولوژی مدرن (گسترش فناوری)
۳-انجام خدمات گسترش کار آفرینی
۴-انجام خدمات ارتقا کالای مدرن.
۵-ارائه سرویس های نظارتی بر پژوهشات
۶-برنامه ریزی و به اجرا رساندن طرح های گسترش کار آفرینی در رده کشوری،استانی

شرکت های دانش بنیان چه اهدافی را دنبال می کند؟

افراد ممنوع الانتخاب

بر اساس هنر. ماده ۱۴۷، افراد زیر را نمی توان به سمت بازرس در شرکت سهامی انتخاب کرد: اشخاص مشمول ماده ۱۱۱ قانون تجارت (در بازداشت، ورشکسته و محروم از حقوق اجتماعی) مدیران و مدیرعامل شرکت بستگان علی یا فامیلی مدیران و مدیر اجرایی تا درجه سه طبقه اول و دوم. هر شخصی که خود یا همسرش از اشخاص مذکور در بند ۲ حقوق دریافت کند.

مزایا
|
 • مزایا
 • معایب
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
درخواست مشاوره
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام و نام خانوادگی:

سوالات متداول

 1. کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی، گواهی سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی سوء پیشینه رئیس و معاون بازرسی (در شرکت های سهامی خاص)
 2. نام شرکت
 3. فعالیت های شرکت
 4. میزان سرمایه شرکت
 5. آدرس شرکت (فقط باید در منطقه ثبت نام باشد)
 6. تعیین سهامداران و اندازه سهام آنها
 7. تعیین مدیران شرکت و سمت آنها (مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره)
 8. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 9. تعیین بازرسان شرکت (برای شرکتهای سهامی خاص)

شماره مرکز پشتیبانی و پساخگویی شرکت الماس داران پارسه
۰۲۱۹۱۳۰۵۱۶۱
اینستاگرام شرکت : sabte.almas @
واتس آپ: ۰۹۹۱۲۷۰۲۹۷۱

اشتراک گذاری این مطلب در :

در این مطلب به صورت جامع در رایطه با ثبت شرکت دانش بنیان به شما مشاوره داده شده است همچنین مزایا و حمایت های دولت از شرکت های دانش بنیان برای شما توضیح داده شده است.

 • ویژگی ها
 • اهداف

شرکت دانش بنیان،اساساَ کالا تولید نمی کند و عموماَ،زمین یا ماشین آلات خاصی نیز ندارد.بلکه همیشه عده ای از افراد تحصیلکرده و با تجربه اطلاعاتی تولید می کنند که این اطلاعات ، محصولات اصلی شرکت محسوب شده و برایشان درآمدزایی دارد.

بحث طرح های صنعتی و مالکیت معنوی محصولات ،همیشه از دغدغه های اصلی شرکت محسوب می شود که حفظ حقوق معنوی این اطلاعات ،یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در شرکت های دانش بنیان می باشد،زیرا اصولاَ این دارایی ها قابل لمس نمی باشند.

شاخص های تشخیص شرکت های دانش بنیان

 

شاخص های تشخیص شرکت های دانش بنیان،به دو دسته شاخص های عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند.شرکت های متقاضی باید علاوه بر شاخص های عمومی ،شرایط مشخص شده در یکی از سه دسته شاخص های اختصاصی را نیز احراز نمایند.

معیارهای تشخیص محصولات دانش بنیان

 

طبق آیین نامه ،معیارهای سه گانه ی محصولات دانش بنیان نیز عبارت است از:
دارای پیجیدگی فنی بوده و تولید آن نیاز به تحقیق و توسعه ی هدفمند ،توسط یک تیم فنی خبره داشته باشد،در حوزه ی فناوری های بالا و متوسط به بالا باشد،همچنین  تحقیق و توسعه برای حفظ توان رقابتی آن محصول در بازار ، به صورت مداوم انجام شود و عمده ارزش افزوده ی آن کالا، خدمات ناشی از دانش فنی و …نوآوری فناورانه باشد.

لذا بر اساس “آیین نامه ی تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان ، شرکت های متقاضی باید علاوه بر کسب شرایط ذکر شده در شاخص های عمومی ( شامل کسب حد اقل درآمد ذکر شده ی ناشی از فروش فناوری ،کالا و خدمات دانش بنیان،نیروی انسانی و سابقه ی بیمه ی کارکنان) ، کلیه ی شرایط مشخص شده در شاخص های اختصاصی این آیین نامه را  نیز احراز نماید.

بر اساس “آیین نامه ی تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان “مصوب کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا”یکی از شرط های لازم برای شرکتهای تولید کننده و دانش بنیان،تولید کالاهای دانش بنیان می باشد.طبق دو رویکرد،این محصولات مشخص شده است:

 1. حوزه هایی که وجود کالاهای دانش بنیان و یا فناوری برتر در آنها وجه غالب را دارد و متوسط فعالیتهای تحقیق و توسعه درآن ها بیشتر از سایر حوزه های فناوری و صنعتی است. نظیر حوزه های فناوری زیستی(پزشکی،کشاورزی،صنعتی و محیط زیست)، فناوری نانو (محصولات و مواد) ،فوتونیک و اپیتک (موادقطعات و سامانه ها) ،فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، انرژ‌یهای نو (هسته ای و تجدید پذیر) دارو، الکترونیک، مواد پیشرفته، ساخت و تولید پیشرفته و هوافضا (پرنده ها ، ماهوا ره ها و موشکها)
 2. سایر حوزه ها و بخش هایی که وجود کالاهای دانش بنیان در آن ها غلبه ندارد ، اما رسوخ فناوری های برتر و ظهور محصولات دانش بنیان در آنها مشاهده میشود. (نظیر نفت و گاز ،عمران و حمل و نقل، برق ، معدن کشاورزی ،آب و هوا)

شرایط پذیرش طرح های حمایتی به شرح ذیل می باشند.
تقویت اقتصاد ملی کشور، تقویت دفاع ملی کشور ،اشتغال زایی،  ارتقای سطح طرح ها از نمونه ی صنعتی و یا ارتقا سطح تکنولوژی ، ارتقا از نمونه ضمیمه ی صنعتی محصول به نمونه ی صنعتی و تولیدی طرح هایی که از پتانسیل لازم و توان بالقوه جهت تجاری سازی و رسیدن به فناوری برتر در جهت اشتغال زایی، کسب درآمد و … برخوردار می باشند و حمایت  از شرکت های دانش بنیانی که در بخش R & D بتوانند سطح توانمندی، تولید و یا کیفیت محصول خود را جهت افزایش توان تولید و رقابت پذیری یا دیگر شرکت ها و تولید کنندگان خارجی ارتقا دهند و با به کارگیری نخبگان  ، گامی در جهت اشتغالزایی داشته باشند. لذا درباره ی امکان استفاده از مزایای قانونی در زمان ثبت شرکت ،نمی توان اظهار نظر کرد و ارزیابی بر مبنای عملکرد شرکت ها پس از ثبت و فعالیت شرکت انجام میشود.

۱- رزومه شرکت

۲- آخرین اظهارنامه مالیاتی ارسال شده به سازمان امور مالیاتی کشور

۳- آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا

فرآیند ثبت شرکت دانش بنیان

فرایند ثبت شرکت دانش بنیان پیچیدگی خاصی ندارد فقط و فقط باید شرایط ثبت شرکت دانش بنیان را داشته باشید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول ثبت شرکت دانش بنیان:

ثبت شرکت یا موسسه حقوقی خصوصی یا تعاونی می باشد. بنابراین، لازم است شرکت ابتدا به صورت عادی در اداره ثبت شرکت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت برسد .در هنگام ثبت ،هیچ تفاوتی بین شرکت ها وجود ندارد.ثبت شرکت همانند دیگر شرکت ها و موسسات خواهد بود.

مرحله دوم ثبت شرکت دانش بنیان:

شرکت ها ی متقاضی باید جهت  دانش بنیادی نمودن شرکت و استفاده از مزایای مورد نظر قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان ، از طریق این سامانه به نشانی http://www.daneshbonyan.ir  ثبت نام کرده و مورد ارزیابی قرار گیرند.شرکت ها و موسساتی که شاخص های موجود در آیین نامه تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان را داشته باشند و بعد از طی مراحل ارزیابی از طریق کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا تایید گردند به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می شوند تا طرح خود را به آن صندوق ارائه نموده و از تسهیلات مربوطه با توجه به اساسنامه صندوق استفاده نمایند.
متقاضیان، برای تکمیل فرم درخواست،می بایست از طریق فرم ارائه شده در سایت مخصوص شرکت های دانش بنیان، اقدام نمایند.رسیدگی به طرح ها پس از ارجاع به ستاد ، هر ۲ماه یکبار صورت می پذیرد تا کلیه اطلاعات مربوط به سهامداران و اعضای هیئت مدیره و رزومه شرکت و اطلاعات افراد درون سازمان مورد بررسی قرار گیرد و مشخص گردد که آیا شرکت شامل شرکت دانش بنیان می شود یا خیر.
شرکت های متقاضی پس از تولید کالاها و خدمات دانش بنیان یا ارائه ی برنامه تولید (برای شرکت های نوپا) بر مبنای آیین نامه ی مصوب کارگروه، ارزیابی شده و برای یک مدت محدود می توانند از تسهیلات و مزایای قانون استفاده کنند و برای تمدید زمان استفاده از مزایای قانون، باید دوباره ارزیابی شوند.اما قبل از آن ،برای  تشخیص صلاحیت استفاده از تسهیلات  ، می بایست کلیه اطلاعات لازم، جهت ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت و موسسه ی دانش بنیان،  توسط معاونت فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت ،در این سامانه ثبت شود.

 

طریقه ی ثبت نام در سامانه ارزیابی شرکت ها

شرکت هایی که برای اولین بار، وارد سامانه ی ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان می شوند،  لازم است با انتخاب گزینه ی ثبت نام و سپس تایید تعهدات و آگاهی های لازم ،  نام شرکت ،شناسه ی ملی و همچنین پست الکترونیک را وارد نمایند تا لینک فعال سازی سامانه،  به پست الکترونیک وارد شده  ارسال گردد.

بعد از تکمیل و ثبت فرم لینک فعالسازی، نام کاربری (شناسه ی ملی) به آدرس ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد.اگر بعد از ۵ ساعت،   نام کاربری (شناسه ملی) خود را فعال نکنید،  کد کاربری  از سیستم حذف می شود و متقاضی باید مجدداَ ثبت نام نماید.لذا  لازم است  از آدرس ایمیل معتبر استفاده کنید. متقاضیان می توانند به سامانه ی شناسه ی ملی اشخاص حقوقی کشور به آدرس www.ilenc.ir مراجعه نمایند و با جستجوی اسم شرکت یا موسسه، شناسه ملی اشخاص حقوقی را دریافت و در سامانه وارد نمایند.

همه ی شرکت های متقاضی حمایت های مندرج در قانون، اطلاعات خود را در این سامانه وارد کرده و بر اساس این فرایندها ارزیابی می شوند. پس از ورود اطلاعات باید حتما کلید ذخیره را کلیک نمایید.

متقاضیان می بایست تصویر آگهی تاسیس،  به همراه آخرین تغییرات شرکت در روزنامه ی رسمی را اسکن نموده و جهت تکمیل اطلاعات ، در سامانه بارگذاری نمایند.همچنین،  آخرین لیست بیمه ی شرکت به همراه خلاصه وضعیت دستمزد (حقوق و مزایا) و تصویر آخرین اظهار نامه ی مالیاتی ، به سازمان امور مالیاتی نیز بایستی ارسال گردد که برای شرکت های نوپا ، اختیاری می باشد.

برای تکمیل فرم بررسی فناوری طرح های دانش بنیان در قالب تعاونی،  می بایست اطلاعاتی نظیر نام شرکت  ،  نوع شرکت ، شماره ی ثبت ،  آدرس سایت اینترنتی ، شماره تلفن ثابت و تلفن همراه و آدرس ایمیل را پر کنید و در بخش دوم،  بخش صنعت و فناوری ، نام محصول و کاربرد محصول را وارد کرده و در خصوص  تکمیل اطلاعات مالکیت معنوی، زمان دستیابی به نوآوری و اطلاعاتی نظیر عنوان نوآوری، اقدام نمایید. دررابطه با جایگاه محصول در چرخه ی فناوری  نیز، یکی از موارد (مطالعات اولیه ، مطالعات تکمیلی ، نمونه ی کارگاهی، نمونه ی آزمایشگاهی و نمونه ی صنعتی) را انتخاب کنید و توضیح دهید که چرا محصول در جایگاه انتخاب شده قرار دارد. لذا طرح توجیهی، معرف روح طرح و میزان پختگی مطالعات انجام شده می باشد که ممکن است  به دنبال بی دقتی در ارائه ی برخی از اطلاعات، کارشناسان سرمایه گذاری در این طرح را مخاطره آمیز بیابند. بنابراین برای اینکه طرح پیشنهادی مطبوع افتد ، می بایست تمامی آمار و ارقام ، به همراه توضیحات کافی و مستند ارائه گردد  تا هیچ شبهه و سوالی پیش نیاید و متن درستی از اطلاعات در اختیار کارشناسان قرار گیرد.
پس از ورود اطلاعات توسط شرکت های متقاضی در سامانه دبیر خانه ی کارگروه، آن ها را برای کارگزاران مربوطه ارسال می کنند.نتایج بررسی کارگزاران ، توسط دبیر خانه برای تصمیم گیری نهایی به کارگروه (یا کمیته ی کارشناسی ذیل کارگروه،حسب مورد) ارجاع داده می شود.در صورت تایید ، شرکت متقاضی برای مدت ۲ سال مشمول حمایت های مورد نظر قانون می باشد.تمدید این زمان منوط به تداوم شرایط مورد نظر در این آیین نامه است.

شایان ذکر است، دانشگاه ها و واحدهای پژوهشی پس از تصویب امکان تاسیس شرکت های دانش بنیان در آیین نامه ی مالی و معاملاتی خود در هیئت امنا، می توانند شروع به تشکیل شرکت های دانش بنیان کنند.هر شرکت دانش بنیان به پیشنهاد تعدادی از اعضای هیئت علمی و تصویب دانشگاه یا واحد پژوهشی  تاسیس خواهد شد و یا توسط دانشگاه و واحد پژوهشی به اعضای هیئت علمی پیشنهاد می شود.

بدیهی است شرکت هایی که بدون ثبت نام در سایت مذکور طرح های خود را ارسال نمایند در لیست پذیرش قرار نخواهند گرفت.

حمایت های دولتی از شرکت های دانش بنیان
از مهم ترین مزایای ثبت شرکت های دانش بنیان میتوان به حمایت دولت از این شرکت ها اشاره کرد.

شرکت های دانش بنیان از حمایت های دولتی نظیر معافیت از پرداخت مالیات ، عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی به مدت ۱۵ سال و همچنین اعطاء تسهیلات کم بهره بلند مدت یا کوتاه مدت و یا بی بهره برخوردار می باشند.

 • مزایا شرکت با مسئولیت محدود
 • معایب شرکت با مسئولیت محدود
 • -با حداقل دو شریک می توان شرکت را تشکیل داد.
 • -طبق ماده ۱۰۴ قانون تجارت، به وسیله یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج برای مدت محدود یا نامحدودی معین می شوند اداره می گردد.
 • – اداره کردن آن به نسبت شرکت های دیگر راحتتر است و تشریفات پیچیده ای ندارد.
 • – به هنگام ورشکستگی اموال شخصی شان متضرر نخواهد شد و به عنوان شخص حقیقی ورشکسته اعلام نمی شود.
 • – مدت تصدی مدیران شرکت با مسئولیت محدود، نامحدود می باشد.
 • – نامحدود بودن تعداد شرکا.
 • -می توانید با اعضای خانواده خود و افراد امین خود گروه تجاری یا همان شرکت را تشکیل دهید
شریک کارمند دولت یا مدیری که کارمند دولت است:
۱-کارمندان دولت نمی توانند بیشتر از ۴%درصد سهام داشته باشند ۲-اجازه عضویت در هیئت مدیره را ندارند
نکته: مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره امکان اینکه هم زمان یک نفر باشند را دارند و انتخاب سمت نائب رئیس برای شرکت های مسئولیت محدود لازم نیست. و اگر اشخاصی اصرار به نداشتن شریک درشرکت مسئولیت محدود را داشته باشد گزینه ی افراد درجه یک خانواده هم پیشنهاد می شود.
اهمیت مدرک تحصیلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود

لازم به ذکر است مدرک تحصیلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود می تواند هر مدرک تحصیلی باشد و حتی امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدون مدرک تحصیلی می باشد. درصورتی که شرکت بخواهد دارای رتبه شود مدرک تحصیلی دارای اهمیت می باشد. انتقال سهام شرکت مسئولیت محدودچگونه است ؟

ماده ۱۰۲ قانون تجارت

شرایط نقل و انتقال شرکت با مسئولیت محدود به شرح ذیل عنوان شده  است:

سهم الشرکه شرکاء نمی تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از با اسم  ویا بی اسم و غیره درآید. سهم الشرکه را نمی توان منتقل به غیر نمود مگر با رضایت عده ای از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند.

نقل و انتقال سهام در دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.

نکات مهم در شرکت با مسئولیت محدود:

۱.در میزان سرمایه اولیه شرکت، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. ۲.اساسنامه یا شرکت نامه ، باید توسط سهامداران امضا شود. ۳.هر یک از شرکا یا سهامداران به میزان سهام خود در شرکت حق رای خواهند داشت. ۴.حق رای بیشتر برای آن دسته از سهامداران شرکت که از سهام کمی برخوردار هستند، تنها با ذکردر اساسنامه شرکت امکان پذیر می باشد.

مالیات شرکت با مسئولیت محدود:

در حالت کلی دو نوع مالیات شامل حال شرکت های با مسئولیت محدود می شود.

 • مالیات بر عملکرد شرکت
 • مالیات بر ارزش افزوده

این نوع از مالیات شامل مالیات بر هزینه های شرکت و همچنین سود حاصل از فروش یا خدمات می شود شامل کلیه هزینه های شرکت اعم از هزینه های مستقیم و غیر مستقیم می باشد. در مورد سود نیز باید توجه داشت که سود با درآمد تفاوت دارد و مالیات شامل سود شرکت می شود.

محل قانونی شرکت با مسئولیت محدود

محل قانونی شرکت همان محلی است که شرکت میخواهد در آن فعالیت کند.ادرس باید با کدپستی مطابقت داشته باشد به دلیل اینکه توسط اداره ثبت شرکت ها استعلام گرفته می شود. در زمان ثبت شرکت از سند مسکونی میتوان استفاده کرد ولی برای کد اقتصادی و کارت بازرگانی باید حتما سند تجاری- اداری یا صنعتی ارائه شود . در نتیجه توصیه ما این است که از سند مسکونی حتی المقدور استفاده نکنید. در صورتی که استعلام کد پستی مغایر با ادرس معرفی شده باشد باید از اداره پست منطقه استعلام کد پستی گرفته شود.

سرمایه شرکت با مسئولیت محدود

حداقل سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود۱میلیون ریال است

 

مفادهای مهم قانون تجارت
 • ماده ۹۶ قانون تجارت
 • ماده ۹۷ قانون تجارت
 • ماده ۹۸ قانون تجارت
 • ماده ۱۰۲قانون تجارت

شرکت با مسئولیت محدود زمانی تشکیل می شود که تمام سرمایه نقدی پرداخت و سهم الشرکه غیرنقدی تقویم و تسلیم شده باشد.

انواع روزنامه به ۲نوع رسمی و کثیرالانتشار تقسیم می شود:
 • روزنامه رسمی
 • روزنامه کثیرالانتشار

از جمله روزنامه های اجباری است که باید چاپ شود  اگر شما هرگونه امور مربوط به تغییرات، ثبت شرکت و … داشته باشید حتما باید در این روزنامه به چاپ برسد. نسخه فیزیکی روزنامه رسمی ۳ الی ۷ روز کاری بعد از ثبت در روزنامه رسمی کشور انجام می شود.

تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار در شرکت با مسئولیت محدود از لحاظ هزینه:

روزنامه رسمی بستگی به متن فعالیت دارد به عنوان مثال اگر شما ثبت تاسیس شرکت را داشته باشید متن آگهی طولانی تر می شود و در نتیجه هزینه روزنامه آن بیشتر می شود.

در روزنامه کثیرالانتشار: هزینه آن بستگی به نوع روزنامه و متن آگهی دارد.

سوالات متداول

 1. کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی، گواهی سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی سوء پیشینه رئیس و معاون بازرسی (در شرکت های سهامی خاص)
 2. نام شرکت
 3. فعالیت های شرکت
 4. میزان سرمایه شرکت
 5. آدرس شرکت (فقط باید در منطقه ثبت نام باشد)
 6. تعیین سهامداران و اندازه سهام آنها
 7. تعیین مدیران شرکت و سمت آنها (مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره)
 8. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 9. تعیین بازرسان شرکت (برای شرکتهای سهامی خاص)

شماره مرکز پشتیبانی و پساخگویی شرکت الماس داران پارسه
۰۲۱۹۱۳۰۵۱۶۱
اینستاگرام شرکت : sabte.almas @
واتس آپ: ۰۹۹۱۲۷۰۲۹۷۱

اشتراک گذاری این مطلب در :