الماس داران پارسه خاورمیانه

۰۲۱-۹۱۳۰۵۱۶۱

مشاوره رایگان

بعد از ثبت یک شرکت ممکن است لزوم تغییرات شرکت برخی از موارد ثبت شده پیش بیاید. مواردی چون تغییر در آدرس شرکت، تغییر موضوع فعالیت شرکت، تغییر نام، افزایش یا کاهش سرمایه، جابجایی سمت‌های اعضای هیات مدیره، خروج برخی از اعضای هیات مدیره و ورود اعضای جدید ، فوت برخی از اعضای هیات مدیره و جایگزینی با اعضای جدید، انتقال و جابجایی سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود و انتقال و جابجایی سهام در شرکت سهامی خاص و … از جمله این تغییرات هستند.

 

جهت انجام هر کدام از تغییرات شرکت ها مذکور می بایست صورتجلسه ای جداگانه و خاص همان نوع تغییر تنظیم و ثبت صورتجلسه انجام شود. هر اشتباهی ولو کوچک در تنظیم این صورتجلسات ممکن است موجب وارد شدن خسارات مالی و حقوقی به شرکت و اعضای هیات مدیره گردد، بنابراین توصیه می گردد تنظیم و ثبت صورتجلسات به وکیل متخصص ارجاع گردد.

 • تعریف حقوقی
 • تعریف عامیانه

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطهات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

ویژگی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

انواع
ثبت شرکت ها
 • ثبت شرکت سهامی
 • ثبت شرکت مختلط سهامی
 • ثبت شرکت مختلط غیرسهامی
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت نسبی
 • ثبت شرکت تضامنی
 • ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت سهامی

 

در شرکت های سهامی تعداد شرکا نباید کمتر از سه نفر باشد و سرمایه آنها میان شرکا تقسیم می شود و هر یک از شرکاء نیز به نسبت سرمایه آورده در مقابل شرکت مسئولیت دارد .

 

شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم می شود

 

  نوع اول:

ثبت شرکت سهامی عام به این دلیل نامیده می شود که بخشی از سرمایه شرکت از طریق فروش سهام به مردم تأمین می شود، به عبارت دیگر سرمایه شرکت از طریق پذیره نویسی حاصل می شود که در آن حداقل ۵۱ درصد از سهام آنها به شرکت منتقل می شود. عمومی از طریق بورس اوراق بهادار | تاسیس شرکت

 

نوع دوم:

به ثبت شرکت سهامی خاص می گویند که سرمایه شرکت از طریق موسسین تامین می شود. در تاسیس هر نوع شرکت سهامی ذکر کلمه عام برای شرکت های سهامی عام و همچنین ذکر کلمه خاص برای شرکت های سهامی خاص الزامی است.

 

(یکی از تفاوت های این دو نوع شرکت سرمایه اولیه شرکت است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰ تومان و برای شرکت سهامی حداقل سرمایه ۵۰۰۰۰۰ تومان می باشد.)

 

در شرکت های سهامی خاص کسانی به تمامی سهام شرکت دسترسی دارند که نامشان در اساسنامه شرکت درج شده باشد فقط با تنظیم صورت جلسه سایرین میتوانند ورود کنند و انتقال سهام انجام دهند.

تفاوت مجمع عمومی عادی با مجمع عمومی فوق العاده در چیست؟

مجمع عمومی عادی در 4 ماه اول دوره سال مالی تشکیل در حالی که مجمع عمومی فوق العاده در بقیه ماه های سال مالی تشکیل می شود. برخی از تغییرات همچون تغییر در افزایش و کاهش سرمایه ، تغییر نام شرکت ، تغییر موضوع شرکت، انحلال شرکت، تبدیل سهام بی نام به با نام یا بالعکس، افزایش و کاهش تعداد مدیران شرکت ، تغییر داندگان حق امضاء و…. در مجمع عمومی فوق العاده تصمیم گیری و اجرا می شوند. ولی برخی از تغییرات خاص فقط و فقط در مجمع عمومی عادی امکان تصمیم گیری و تغییر آنها وجود دارد. مانند انتخاب روزنامه کثیر الانتشار ، تعیین اعضا هیئت مدیره ( اصلی باسد یا علی البدل ) ، تعیین بازرسین، تعیین پاداش مدیران و …..

جواز تاسیس به مجوزی می گویند که جهت سرمایه گذاری در فعالیت های تولیدی و اقتصادی در شهرک های صنعتی، برای اشخاص حقیقی یا شرکت های حقوقی صادر می شود. جواز تاسیس با توجه به نوع محصول، از وزارت های صنعت، معدن، تجارت، بهداشت، جهاد کشاورزی و غیره اخذ می گردد.

مدارک های لازم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

فرآیند و مراحل

——————

۱-تحویل مدارک مورد نیاز به شرکت مشاوره
۲-تنظیم صورت جلسه با شرکت مشاور
۳-احضار کارفرما به اتاق بازرگانی
۴-نوبت دهی آزمون
۵-صدور و دریافت کارت بازرگانی

نکات مهم

افراد ممنوع الانتخاب

بر اساس هنر. ماده ۱۴۷، افراد زیر را نمی توان به سمت بازرس در شرکت سهامی انتخاب کرد: اشخاص مشمول ماده ۱۱۱ قانون تجارت (در بازداشت، ورشکسته و محروم از حقوق اجتماعی) مدیران و مدیرعامل شرکت بستگان علی یا فامیلی مدیران و مدیر اجرایی تا درجه سه طبقه اول و دوم. هر شخصی که خود یا همسرش از اشخاص مذکور در بند ۲ حقوق دریافت کند.

مزایا
|
 • مزایا
 • معایب
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
درخواست مشاوره
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام و نام خانوادگی:

سوالات متداول

 1. کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی، گواهی سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی سوء پیشینه رئیس و معاون بازرسی (در شرکت های سهامی خاص)
 2. نام شرکت
 3. فعالیت های شرکت
 4. میزان سرمایه شرکت
 5. آدرس شرکت (فقط باید در منطقه ثبت نام باشد)
 6. تعیین سهامداران و اندازه سهام آنها
 7. تعیین مدیران شرکت و سمت آنها (مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره)
 8. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 9. تعیین بازرسان شرکت (برای شرکتهای سهامی خاص)

شماره مرکز پشتیبانی و پساخگویی شرکت الماس داران پارسه
۰۲۱۹۱۳۰۵۱۶۱
اینستاگرام شرکت : sabte.almas @
واتس آپ: ۰۹۹۱۲۷۰۲۹۷۱

اشتراک گذاری این مطلب در :