نفوذ مافیای خودرو در بیشتر نهادها مشهود است

نفوذ مافیای خودرو در بیشتر نهادها مشهود است

نفوذ مافیای خودرو در بیشتر نهادها مشهود است

مقایسه ۲۰۶ و لندکروز درست نیست

گرچه سال‌هاست دولت‌های مختلف موضوع تحریم را بر اقتصاد ایران بی‌اثر می‌دانند، اما اکنون به نظر می‌رسد بیشتر صنایع کشور درگیر خودتحریمی و قوانین دست‌وپاگیر شده‌اند. در این بین اگر نقدی هم از سوی کارشناسان و رسانه‌ها مطرح می‌شود، دولت توپ را در زمین مافیای خودرو می‌اندازد که این بهانه در موضوع واردات خودرو هم مشهود بود. در این باره تجارت‌نیوز گفتگویی با معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار، که از حامیان واردات خودرو در مجلس است، انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار:

نه‌تنها در صنعت خودروسازی، بلکه در حال حاضر در بسیاری از حوزه‌ها با خودتحریمی‌های مختلف سفره مردم را دچار چالش کرده‌ایم. بحث خودرو هم یکی از این موارد است؛ گفته می‌شود ۹۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی یک‌ماهه خودروسازان است؛ این پول از کجا تامین می‌شود؟ طبیعتاً از جیب مردم.

نتیجه‌ چنین روندی هم اتفاقی جز ثبت پایین‌ترین استانداردهای کیفی و ایمنی نیست. امروز مشاهده می‌کنیم که در ۹۳ درصد موارد ایربگ‌ خودروهای تولید داخل کار نمی‌کند. در چنین شرایطی عده‌ای به بهانه‌های مختلف در مقام مخالفت با واردات خودرو می‌ایستند. این مسائل که دیگر ارتباطی به تحریم ندارد.