تشکیل کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی در کانون عالی کارفرمایی ایران

تشکیل کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی در کانون عالی کارفرمایی ایران

تشکیل کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی در کانون عالی کارفرمایی ایران

تشکیل کمیسیون سرمایه گذاری و تأمین مالی در کانون عالی کارفرمایی ایران

کمیسیون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی توسط کانون عالی کارفرمایی ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی کانون عالی کارفرمایی ایران، این کمیسیون در راستای اجرای مأموریت‌های کانون عالی و بر اساس مفاد اساسنامه و تصمیم هیئت مدیره تشکیل شده است.
امیررضا بیدگلی دبیرکل کانون عالی کارفرمایی ایران تشکیل این کمیسیون را یکی از رخدادهای مهم کانون عالی عنوان نمود.

اولین جلسه این کمیسیون در روز چهارشنبه بیستم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در محل کانون و با حضور هشت نفر از اعضای کمیسیون به ریاست محمدهادی موقعی و با حضور دبیرکل و معاونت امور کمیسیون‌ها برگزار شد.

خانم‌ها سونای امیربابایی و آزاده عمرانی و آقایان فیروز حسین‌زاده، هادی فرج اله اصفهانی، جواد سعیدی، رحمان محمدی، فرهاد ستایش فرد، کورش نیکخو به عنوان اعضای کمیسیون و احمدرضا روحیان به عنوان دبیر کمیسیون در جلسه حضور داشتند.

در شرایط فعلی اقتصاد کشور و چشم‌اندازهای آینده، یکی از بزرگترین چالش‌های کارفرمایان در حوزه‌های مالی و سرمایه‌گذاری خواهد بود. مشکل تأمین مالی و سرمایه‌گذاری فقط مخصوص بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ نیست؛ بلکه همه سطوح کارفرمایی اعم از حقیقی و حقوقی و کوچک و بزرگ با این چالش روبرو می‌باشند.
بی‌اعتمادی کارفرمایان به نهادهای مالی و پولی رسمی کشور و ناشناخته بودن ابزارهای تأمین مالی برای آنان منجر به رویگردانی از بازارهای رسمی شده است.

در اولین جلسه کمیسیون بر گروه‌بندی کارفرمایان عضو تشکل‌های عضو کانون عالی از نظر ساختارها و نیازهای مالی و نیازسنجی و شناسایی چالش‌های تأمین مالی و سرمایه‌گذاری آنان در جذب، هدایت و به کارگیری منابع مالی و همچنین بررسی ایجاد نهادهای مالی برای رفع نیازهای شناسایی شده اعضای تشکل‌های عضو کانون‌ها تأکید شد.

گزارش مشروح برگزاری اولین جلسه کمیسیون و مفاد مذاکرات و تصمیمات به‌زودی در وبسایت کانون عالی منتشر خواهد شد.